Být nadaný je bohatství. Ale také rozdílnost, která může vyvolávat pocit posunu, jako bychom nikdy nebyli na svém místě. Jak vědět, jestli jsme nadaní? A lépe tedy uspět ve svém životě? Jak naplno využívat svých schopností a zdrojů?
Co když sebou extrémní inteligence nese vyhrocenou citlivost? A co když může oslabovat a přinášet utrpení?
Vysoká inteligence je obvykle považována za přednost, za obdivuhodnou či záviděníhodnou „vlastnost“, je spojována s představou úspěchu a štěstí. Být nadaným ale naopak může znamenat celoživotní tápání, rozpaky, problémy a vyřazení z kolektivu a nejbližšího okolí. Tím, že má odlišný způsob myšlení a prožívání, bývá často nepochopen, což vede k ještě většímu uzavírání se do sebe. Je proto důležité pro nadané pochopit svou odlišnost, právě pomocí této publikace.
Kniha „Příliš inteligentní, aby byl šťastný“ bude důležitým a užitečným nástrojem k pochopení jejího tématu nejen u čtenářů z řad vysoce inteligentních a nadaných jedinců, ale také u lidí, kteří s nimi žijí a pracují. Například v oblastech managementu, vzdělávání, vědy nebo umění. Jako cenná studijní pomůcka může tato publikace sloužit rovněž psychologům, psychoterapeutům, pedagogům nebo vysokoškolským studentům těchto oborů. Nenahraditelným praktickým průvodcem a inspirací se kniha věnovaná problematice vysoce inteligentních a nadaných lidí určitě stane pro odborníky agentur na vyhledávání talentovaných a nadaných osobností, kouče osobního rozvoje nebo specialisty personálního řízení ve všech sférách ekonomiky, podnikání, vědy, kultury a umění.