Publikace podává přehled nejvýznamnějších teorií sociálních deviací v sociálním a kulturním kontextu doby jejich vzniku v uplynulých zhruba sto letech. Cílem autorky bylo ukázat, že tyto teorie vznikaly se snahou o řešení závažných sociálních problémů dané společnosti. Autorka se též snažila ukázat, jak se do těchto teorií promítá změna základních sociologických paradigmat, tj. přístupů k analýze společnosti a jejích problémů. Kniha je zpracována velmi přístupnou formou, a je tudíž určena především studentům vysokých škol příslušných oborů a odborné veřejnosti, ale i širšímu okruhu čtenářů se zájmem o problematiku sociálních deviací a jejich praktických dopadů.
Více o autorce:
PhDr. Gabriela Munková, CSc. vystudovala sociologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Většinu svého profesního života strávila na Právnické fakultě UK v Praze, kde pracuje na Katedře pracovního práva a práva sociálního zabezpečení.
Z recenzních posudků:
„…jde sice o stručný, leč přehledný a dobře napsaný přehled nejvýznamnějších teorií, který čtenáře seznamuje se základními tezemi jednotlivých škol a směrů, a přitom nabízí i kritický pohled na jejich přínosy a omezení…“
doc.PhDr. Jiří Buriánek, CSc.
„…autorka knihy Gabriela Munková vychází nejen z hluboké znalosti tématu sociálních deviací v rámci sociologie, ale že čerpá i z řady dalších vědních oborů. Současně je ovšem evidentní, že reflektuje i kontext vývoje oboru a jejího předmětu - společnosti či společností, resp. kultur, na jejichž pozadí historicky a sociálně proměnlivou figuru - sociální deviaci – promítá…“
PhDr. Olga Šmídová, Ph.D.
Parametry:
Autoři: PhDr. Gabriela Munková, CSc.
Recenzenti: doc.PhDr. Jiří Buriánek, CSc., PhDr. Olga Šmídová, Ph.D.
Vydavatel: Vydavatelství a nakladatelství Aleš Čeněk, s.r.o.
Vychází: 15.2.2013
Specifikace: 148x205 mm, brožovaná, 170 stran
ISBN: 978-80-7380-398-8
Doporučená prodejní cena: 210 Kč.
Knihu můžete zakoupit na našem e-shopu nebo v síti kamenných prodejen.