DĚJINY SVĚTOVÉHO VÁLČENÍ POČÍNAJE ŘECKO-PERSKÝMI VÁLKAMI A ROKEM 500 PŘ. N. L. AŽ PO AMERICKOU REVOLUCI A ROK 1783
Vedle celé řady dalších věcí utvářelo náš svět také válčení. Pohánělo a posouvalo národy po celé zeměkouli, stálo u zrodu velkých říší, které posléze zase ničilo, přetvářelo kultury a určovalo systémy vlády. Kronika válek představuje dějiny nejvýznamnějších válek předcházejících modernímu věku předkládané v novém formátu, jenž odhaluje podstatu těchto konfliktů.
Tato kniha poukazuje na důležitá vítězství, která navždy změnila nejen celé národy, ale někdy dokonce i celé kontinenty – např. normanský vpád do Anglie v roce 1066 nebo dobytí Mexika Španěly v roce 1521. Jasně vytyčuje zásadní momenty ve vývoji politické filozofie – od athénské obrany demokracie proti perskému despotismu až po obhajobu stejných všeobecných práv ze strany vůdců americké revoluce. Podává výčet hrdinství armád i jednotlivců – ať už šlo o boje Sparťanů na život a na smrt proti Peršanům u Thermopyl v roce 480 př. n. l. nebo o korejského admirála, který v 90. letech 16. století povzbudil svou zemi, aby odrazila masivní japonskou invazi. Stejně tak ale kniha neodvrací svou tvář ani od popisu barbarských činů, jež charakterizují velkou část válčení, a popisuje například stopu zkázy, kterou po sobě zanechali Mongolové, když se ve 13. století prohnali napříč Asií a východní Evropou, či zvěrstva spáchaná všemi válčícími stranami na německém civilním obyvatelstvu v průběhu třicetileté války století sedmnáctého.
Tato kronika, představující tu nejlepší i nejhorší tvář lidství, poslouží jako skvělý úvod pro začátečníky, zatímco zkušeným čtenářům historické literatury poskytne nové pohledy na celou řadu známých i méně známých konfliktů.